Notikumi

“Zaļās brīvības” projekts “Atmasko T kreklu”

Izlaidumu laiks Latvijas mācību iestādēs un arī projektam “Atmasko T kreklu”, kura ietvaros kopš janvāra mēs kopā ar vairāk nekā 500 jauniešiem 17 skolās pētījām apģērbu industrijas ietekmi uz vidi. Klausījāmies ekspertos, iedziļinājāmies datos, pārbaudījām zināšanas testos un lasījām savu T kreklu etiķetes.

Mūsu vidusskolas jaunieši no 6., 8.a, 8.b,10. un 11. klases aktīvi iesaistījās attālinātajā mācību projektā un ieguva jaunas zināšanas un prasmes.

Vai atceries, kā pie tevis nonāca T krekls, kuru tu nēsā visvairāk? Vai varbūt pretēji – nenēsā nemaz, un tas jau gadiem stāv plauktā neskarts un būtu laiks to atdot kādam citam? Kā tu rūpējies par to, lai krekla mūžs būtu iespējami garš un videi draudzīgs? Un cik vispār tev ir T kreklu?

Šodien jaunieši atzīst, ka T kreklam jābūt ērtam, kvalitatīvam un stilīgam; ir ļoti būtiski dzīvot zaļāk un saudzīgāk, tādēļ daudzi apģērbus mazgā ar ekoloģiski sertificētiem līdzekļiem un lieki nekas netiek pirkts vai gludināts bez lielas vajadzības. T krekla dzīves cikls sākas no kokvilnas audzēšanas un prasa daudz zemes un cilvēku resursu, tādēļ bezatbildīga tā nēsāšana ir savā veidā necieņa pret vidi un cilvēkiem. Domā un dzīvo zaļāk – videi draudzīgāk!

Paldies visiem jauniešiem par aktīvu dalību projektā. Īpašs paldies uzvarētājiem: Gustavam Šteinbergam (8. kl.), Santai Fromanei (6. kl.), Tomam Mellumam (6. kl.), kas uzvarēja 2 reizes, Danielai Zubei (8. kl.), Jasmīnai Tīnai Spēkai (6. kl.).

 

Foto: Daniela Zube un Santa Fromane

Dāvanās jaunieši ieguva vērtīgas balvas – paša izvēlētu ilgtspējīgu T kreklu no Miesai, Be-with, M50, Cemme, MUTA, One Wolf un Benji Knewman!

Paldies biedrībai “Zaļā brīvība”! Paldies vecākiem par atbalstu!

Lai visiem saulaina un dzīvespriecīga vasara!

 

Skolotāja Agita Rukute

 

Atpakaļ