Informatīvie materiāli
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ekonomikas nodaļa apkopojusi tehnisko pakalpojumu cenas par 2020. gadu.
Žurnālā lasiet: *Kāds būs vasts un ES atbalsts lauksaimniekiem 2021. gadā. *Saruna ar Balvu biroja konsultanti Hermīni Leišavnieci par viņas pieredzi sadarbībā ar dažādām lopkopības saimniecībām. *LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redektores Silvijas Dreijeres raksts par to, kā sabalansēt cukuru barības devās. u.c.
Seminārs notika Ozolniekos, 2020. gada 25. februārī, pulcējot lielu interesentu skaitu no visas Latvijas, lai diskutētu un dalītos pieredzē par minimālas augsnes apstrādes tehnoloģijām.
LLKC Inženiertehniskā nodaļa sagatavojusi tipveida būvprojektu slaucamo govju fermai ar ietilpību 50 līdz 65 slaucamām govīm.
Iespēju katrā valsts reģionā atrast sev tuvāko vietējās pārtikas ražotāju, kurš nodrošina arī savas produkcijas piegādi, ikvienam iedzīvotājam piedāvā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra jaunais...
LLKC izdevumā “Ceļvedis mājražošanā” vienkopus apkopojis svarīgāko informāciju par PVD kontrolētajām likumdošanas prasībām mājražošanā, ieteikumiem mārketingā, arī pieredzes stāstus.
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Ekonomikas nodaļa, sadarbojoties ar augkopības un lopkopības ekspertiem, kā arī lauksaimniecībām, sagatavojusi 214 provizoriskos bruto segumus dažādiem kultūraugiem un lopu grupām par 2019. gadu.
Izdots ikgadējais Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) izdevums „Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2019”. Izdevumā atrodama plaša informācija par augu aizsardzības līdzekļiem, kuri reģistrēti Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā 2019. gada sākumā, tajā skaitā par to lietošanu, par lietošanas ierobežojumiem.
Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar WWF un LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC) izdevis informatīvu materiālu zemes un meža īpašniekiem "Lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošana." Tajā meža ieaudzēšana apskatīta plašāk − kā telpas elementa veidošanās un iekļaušanās esošajā dabas apstākļu mozaīkā.
Ūdenstilpes esamība īpašumā vai tā tuvumā palielina paša īpašuma vērtību, dod iespēju saimnieciskām darbībām, arī piedāvā atpūtas iespējas. Ja upju un ezeru atrašanās vieta ir dabā noteikta, tad savā saimniecībā ierīkot dīķi var ikviens. Latvijas Vēstneša portāls skaidro, kas jāņem vērā un kādas darbības jāveic, lai dīķis tiktu izrakts likumīgi un īpašniekam nebūtu nepatikšanas.
SIA „Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra” ir izstrādājis risinājumus – tehniskās kūtsmēslu krātuvju skices dažāda lieluma lopkopības saimniecībām. Risinājumi sagatavoti, ņemot vērā saimniecību iespējas un kūtsmēslu apsaimniekošanas veidus.