Notikumi

Sadarbība Lieldienās

Kalētu pirmsskola kopā ar Mažeiķu silīti - bērnudārzu “Linelis” piedalās starptautiskā projektā “Lieldienas Lietuvā un Lieldienas Latvijā.” Projekts notiek martā un aprīlī.   

Projekta mērķis ir dalīties labajā pieredzē - Lieldienu tradīcijās kopīgais un atšķirīgais. Kopīgais ir Lieldienu atribūts - ola, olu krāsošana, olu slēpšana un meklēšana, svētku galds. Atšķirīgais - Lietuvā pirms Lieldienām tiek svētītas verbas. Verbas ir pušķis, kas veidots no kadiķu un pūpolu zariem vai no dažādiem sausiem ziediem. Latvijā Lieldienās šūpojas, min mīklas. Lietuvā olas krāso Lieldienu māmiņa, Latvijā Lieldienu  zaķis.

Projekta ietvaros tika organizēts Lieldienu kartīšu konkurss. Kartītes darināja bērni kopā ar vecākiem. Kartīšu fotogrāfijas sūtījām uz Mažeiķiem, vērtēšanai.  

Tā kā klātienē tikties nav iespējams, tad gatavojām virtuālo koncertu. Mācījāmies lietuviešu dziesmu “Ridu, ridu”, latviešu tautas deju “Oira, oira” un veidojām video rullīti “Ķer, to zaķi ciet!”   Savukārt, Mažeiķu bērni dziedāja latviešu tautas dziesmu “Kur tu teci, gailīti, mans” un dejos lietuviešu tautas deju.  Tikšanās un koncerts notika  tiešsaistē 7.aprīlī.

Paldies vecākiem par atbalstu un Lieldienu kartītēm. Par zaķu izstādi, liels paldies mazās un četrgadīgo grupas bērniem un vecākiem. 

Saulainu, labām domām un priecīgiem mirkļiem piepildītu pavasari! 

 

 

Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 

direktores vietniece pirmsskolā Rūta Feldmane

 

 

 

 

 

Atpakaļ