Notikumi

Interaktīvo zīmējumu konkurss „Darini kalendāru 2014”

 Šajā mācību gadā, izmantojot interaktīvo tāfeli, bērni un jaunieši visā Latvijā tika aicināti veidot zīmējumus par tēmu “Mana Rīga”, godinot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā. Ikviens konkursa “Darini kalendāru 2014” dalībnieks savus zīmējumus iesniedza no 23. oktobra līdz 22. novembrim, augšupielādējot to interneta vietnē www.darini.lv.

Konkursā piedalījās Alīna Nellija Sedola un Laura Ķere. 2014. gada janvārī Laura Ķere saņēma ielūgumu uz “Darini kalendāru 2014” uzvarētāju apbalvošanas pasākumu17.janvārī. Interaktīvo zīmējumu konkursam tika pieteikti 238 ar interaktīvo tāfeli darināti zīmējumi. Darbus konkursam pieteica skolēni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, pārstāvot 42 izglītības iestādes no visas Latvijas. Visiem kopā mums izdevies radīt košu pavadoni šim gadam.

17. janvārī apskatījām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un piedalījāmies apbalvošanas pasākumā. Kā balvu saņēmām dažādas dāvanas  un divus ielūgumus uz Rīgas- Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncertu  „Rīga dimd!” arēnā Rīga. Koncertā piedalījās izcilākie Latvijas akadēmiskās, etno un popmūzikas mākslinieki, kori un orķestri. Ar Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artūra Maskata , Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna neaizmirstamām mūzikas kompozīcijām Rīga šajā koncertā klausītājus uzrunāja kā laikmetīga kultūras un mākslas pilsēta. Kā Rīga, kas paliek sirdī.

18.janvārī Rīgas ielās, posmā starp veco un jauno bibliotēku iestājāmies Grāmatu draugu ķēdē simboliski sadoties rokās par kultūras vērtībām, to saglabāšanu un tālāk nešanu. Kopīgā grāmatu draugu ķēde apliecināja vērtību sistēmu Rīgā un Latvijā, no rokas rokā nododot grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz Gaismas pili.

Pusdienlaikā Zivju paviljonā televīzijas raidījuma Dzintara pusē vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka dāvāja iespēju piedzīvot XXI gadsimta domāšanai un industriālajiem atklājumiem atbilstošu dzintara atdzimšanu, iemūžinot sevi dzintara gabalā. Laura arī piedalījās radošās darbnīcās.

Pēcpusdienā Piena paviljonā mūsu uzmanību pievērsa vēsturei. Šogad aprit 100 gadu kopš Pirmā pasaules kara sākuma, un viens no tā simboliem bija cepelīns. Centrāltirgus angārus savulaik Vaiņode būvējusi vācu armija kā cepelīnu garāžas. Tāpēc projektā Aizvēsture piena paviljonā bija redzamas cepelīna projekcijas.

Pāri Daugavai vērojam kā Daugavas akvatorijā starp AB dambi un Kuģu ielu Pasaules uguns skulptūru čempionāta  finālā,  ar muzikālu šovu tika noskaidroti pasaules čempioni uguns skulptūru veidošanā. Katra skulptūra tika dedzināta– vērtēta desmit minūtes. Noslēgumā tēlnieka Kārļa Īles uguns instalācija.

11. novembra krastmalā viens no „Rīga 2014” programmas atklāšanas krāšņākajiem mirkļiem būs Vācijas kompānijas „Helmnot” priekšnesums „Gaismas parāde” („Die Lichtparade”). Starp Vanšu un Akmens tiltu „kursēja” milzīgs gaismas kuģis, ko pavadīja iespaidīgi, mirdzoši, spārnoti tēli – gaismas karaļi, mēness vīrs u. c. „Gaismas parāde” tiek raksturota kā „poētisks nakts priekšnesums, kas ne tikai izgaismos pilsētu, bet iededz prieku arī skatītāju acīs.” „Rīga 2014” atklāšanas pasākumus turpināja muzikāls gaismas uzvedums. Stāsts par dabu, cilvēku un kultūru Daugavas akvatorijā starp Dzelzceļa un Vanšu tiltu, ar komponista Jāņa Lūsēna oriģinālmūziku un pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna darbiem.

Vakarā „Arēnā Rīga” sākās Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas koncerts „Rīga dimd!”.

Paldies Rīgas domei par nodrošinātu sabiedrisko transportu.

Dzidra Kunce, skolotāja 

FOTO

Atpakaļ