LATVIJAI 102

Latvijas Republikas 102. gadskārtā Priekules novada pašvaldība ir sagatavojusi attālinātus sveicienus saviem iedzīvotājiem. Tos varat noskatīties videoformātā. Pulcēšanās ierobežojumi ir lieguši mums doties 18.novembra tradicionālajā lāpu gājienā, vienam otru apskaut un sveikt Latvijas vissvarīgākajā svētku dienā. Bet ne divi metri, ne mutes apsēji nesalauzīs mūsu garu un stalto stāju, jo mūsu tauta ir rūdījusies pacietībā un izturēs arī šo laiku. Tāpēc pašvaldība lēma nevis atcelt valsts svētku svinēšanu, bet pārcelt šo svētku dienu. Mēs ticam, ka pavasaris nāks ar cerību, kad varēsim atkal sanākt kopā, noņemt apsējus, ieskatīties viens otram acīs un pasniegt novada augstākos apbalvojumus mūsu cilvēkiem, kā arī klausīties izcilus māksliniekus klātienē.

Bet šogad 18. novembrī aicinām  pie namiem uzvilkt sarkanbaltsarkano karogu, viesistabā klāt svētku galdu un uzgavilēt mūsu dzimtenei. Jo ir par ko! Mēs esam brīvi, mūs uz ielām nesit, viedokļu dažādība tiek pat veicināta, bet pats galvenais – mums ir skaista valoda, kurā mēs varam lieliski saprasties.

Svētku uzrunas esam papildinājuši ar fragmentiem no Ikara svētku lielkoncertiem, kuros kopā ar Latvijas slavenībām uzstājas arī mūsu novada talanti.

Pēc svētku uzrunas noskatieties arī tradicionālo filmu “Priekules novads – Latvijai”,  kura ir jau devītā, bet visticamāk – pēdējā, jo 2021. gada rudens nāks ar lielām izmaiņām mūsu ikdienā, jo dzīvosim Dienvidkurzemes novadā. Bet tas jau nesagraus priekulnieku, kalētnieku, gramzdenieku, buncenieku un virdzenieku identitāti. Lai turpinām kopt savas vietējās tradīcijas, kas tik ļoti daiļo Latviju.

LAI SAULES MŪŽS LATVIJAI!

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par novada augstāko apbalvojumu piešķiršanu Priekules novada iedzīvotājiem Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienas priekšvakarā