Kultūras notikumi

Dzejas dienas iesākas ar Maijas KALNIŅAS atmiņām par Mārtiņu FREIMANI

9. septembra siltā un saules pielietā priekšpusdienā Purmsātu muižas parkā aizsākās Dienvidkurzemes novada Priekules apkaimes dzejas dienas.  Mārtiņš bija draugs, sirds silts cilvēks un daudzpusīgs mākslinieks.  Sarakstījis simtiem dzejoļu un desmitiem dziesmu, kuras viņa daiļrades cienītāji zina no galvas un koncertos dzied līdzi. Diemžēl šogad aizritējuši jau desmit gadu, kopš Mārtiņa nav mūsu vidū.

Māksliniecei Maijai KALNIŅAI bija svarīgi šī gada dzejas dienās atcerēties Mārtiņu, jo viņa bija arī Mārtiņa draugs jau no skolas laikiem. Kopā mācījušies ģitāras spēli Aizputes vidusskolā, kopā uzstājušies un izauguši. Viņai Mārtiņš Freimanis veltījis arī vairākas dziesmas, tāpēc dzejas dienās Maija vēlējās kavēties multimākslinieka daiļradē un nebēdnīgajās skolas gaitās.

            Purmsātu muižas parkā sanākusī auditorija - jaunieši, kam šobrīd ir tikpat gadu, kā Mārtiņam un Maijai toreiz Aizputē. Dzejas lasījumi, dziedājumi un atmiņas par cilvēku, kam liktenis izrādījās pārāk skarbs.

            Dzejas dienas Priekules apkaimē uzņems apgriezienus 11. septembrī Gramzdas Mežaparkā, kur mākslas un dzejas svētku centrā – rakstnieks Sudrabu EDŽUS, kas 19.gadsimta mijā Gramzdā nodzīvojis 18 gadus. Rakstnieka 160.jubilejā šovasar norisinājās Sudrabu Edžus dullumam veltīts plenērs ar vairāku jau pieredzējušu un jauno mākslinieku piedalīšanos. Tā rezultāti nu skatāmi  Gramzdas Mežaparkā 11. septembrī – rakstnieka dzimšanas dienā.  Mākslinieki savā radošajā procesā iedvesmojušies no Sudrabu Edžus dzīves un darbiem, veidojot lielformāta gleznas, kas rotās Gramzdas Mežaparka takas. Par muzikālo noskaņu rūpēsies izcilais dziesminieks Kārlis KAZĀKS.

Dzejas dienu nākošie sarīkojumi Dienvidkurzemes novada Kalētu, Krotes un Tadaiķu bibliotēkās norisināsies no 15.- 17. septembrim.

 

FOTO GALERIJA

 

Gundars Venens,

Priekules kultūras nodaļas vadītājs

 

Atpakaļ