Luterāņu baznīca

 

Priekules luterāņu baznīca celta baronu laikos ap 1680. gadu. 1792. gadā tā piedzīvojusi jaunu pārbūvi un ieguvusi tagadējo izskatu. Baznīca visos laikos bijusi neliela, tajā vienlaicīgi var saiet tikai ap 100 cilvēku.

Vēl šodien daudz leģendu stāsta par baznīcu. Marta Ķere dzirdējusi, ka vēl muižas laikos (19. gs. vidū vai otrajā pusē), kad apkārt baznīcai viļņojušies labības lauki, tajā noticis neticams gadījums. Muižas strādnieces reiz krāvušas auzas, un atgadījies tā, ka divas meitas sarunājušas pa logu ielīst baznīcas pagrabā, ģērbkambara pusē, kur apmēram divu metru dziļumā zārkos gulējuši baroni. Runāja, ka viņi varen bagāti bijuši, un meitām vajadzējis tās bagātības zārkos apskatīt. Viena drīz vien izrāpusies ārā, bet otra palikusi iekšā ilgāk. Kāds vīrs, staigājot apkārt baznīcai, dzirdējis meiteni vaidam. Šī meita drīz pēc tam nomirusi, bet pirmajai uzlikts sods – tupēt altāra priekšā visu dievkalpojuma laiku.

Otrā pasaules kara laikā līdz ar lielāko pilsētas daļu arī baznīca tika pilnībā nopostīta. 1997. gadā sākās baznīcas atjaunošana – jumtus uzlika par Vācijā un draudzē saziedotajiem līdzekļiem. Rīgas Amatniecības vidusskolas Kokapstrādes nodaļas audzēkņi veica Priekules baznīcas iekšdarbus – altāra un kanceles atjaunošanu. 1998. gada 6. jūnijā baznīca piedzīvoja savu augšāmcelšanos, jo draudze atsāka garīgo dzīvi atjaunotajā baznīcā un torņa smailē parādījās gailis.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     


No 2005. gada 6. augusta visiem interesentiem ir pieejams baznīcas skatu tornis, no kura savulaik savu vēsturisko lidojumu ir sācis leģendārais Priekules Ikars. Baznīcas tornī Sakrālā tūrisma projekta ietvaros ir ierīkotas savdabīgas kāpnes, par kurām uzkāpjot torņa smailē kaut nedaudz iejutīsieties Ikara lomā un aplūkosiet pilsētu no augšas. 

 

Adrese: Aizputes iela 10, Priekule
Tālr. 26576197
Apmeklējumu pieteikt iepriekš!